1. Pradžia
  2. /
  3. Garo brolija
  4. /
  5. Apie pirties nuomą: ar tikrai iekšote pirties?

Apie pirties nuomą: ar tikrai iekšote pirties?

Kažkada su vienu Dvaro pirties pirtininku juokavome, jog galima būtų paskelbti akciją “nekurk pirties”. Tai reiškia, kad atvykusiems į vadinamąją kaimo turizmo sodybą švęsti pirtis dažnai tampa tik menkaverčiu priedu ir mažai kas iš tiesų jos pasigestų.

 

Kiek kainuoja pirties nuoma?

Labai svarbu, kad tiek klausiantis, tiek ir priimantis šį klausimą kalbėtų apei tuos pačius dalykus. Svarbu mums, mylintiems lietuvišką pirtį ir siekiantiems ta meile pasidalinti su visais norinčiais. Čia galioja ir tas banalus pasakymas, kai apsilankęs, pavyzdžiui, dūminėje pirtyje patvirtina, kad nieko panašaus iki tol nebuvo pajutęs. Kitais žodžiais sakant – “iki tol nebuvęs pirtyje”.

Pirtlelė ir ją lydinti šventelė – irgi tam tikra prasme kultūros dalis, tik ta kultūra daugiau persmelkta stipriaisiais gėrimais, o ne prasmingu pabuvimu pirtyje. Nors mūsų kraštietis Jonas Jablonskis anuomet sakė, kad alus gerti sveika, tačiau turbūt labai svarbu ir šio gėrimo kiekis.

Pirties nuoma be procedūrų kainuoja 120 Eurų šiokiadieniais. Kaina šiek tiek gali kisti švenčių dienomis. Pirtyje itin patogiai gali tilpti 8 asmenys, o maksimumu laikytume 12 žmonių. Įmanoma, bet komforto bus tikrai mažiau.

 

Kas įeina į pirties nuomos kainą?

Tie, kas atvyksta į klubines pirtis Dūminukėje, gauna ne tik pirtininko dėmesį, bet ir užkandžių, garuojančios arbatos ir kitų pirties gėrybių. Klubinės pirties nariai kaskart moka po 15 Eur vadinamąjį “malkų mokestį”. Tai galimybė pabūti su bendraminčiais, pabendrauti įvairiomis temomis ir žinoma – pasimėgauti pirties procedūromis.

Klubinės pirties privalumas ir tas, jog čia kiekvienas patobulina savo vanojimo įgūdžius, nes negali likti neišvanotų. Čia lygiai taip pat svarbu mokėti prašyti ir duoti. Svarbu dalintis: kažkas kepa skanius pyragus, kažkas turi firminį arbatos receptą, dar kitas nuostabiai masažuoja, dalinasi įspūdžiais apie perskaitytą knygą ar tiesiog atsiveža ją, kad paskolintų norintiems paskaityti.

Pirtis apima daugybę sričių, o tokios grupės gali formuotis iš labai skirtingus pomėgius turinčių, skirtingomis veiklomis užsiimančių žmonių. Pirtis juos vienija, smagu ne tik stebėti šį procesą, bet ir būti svaria jo dalimi.

Tai neįkainuojama.

Meniu