1. Home
  2. /
  3. Services
  4. /
  5. More sauna activities

More sauna activities

Explore more sauna

One of the main processes linked with sauna is a developing community. Companions not only share their experiences or thoughts while in sauna, but also do what‘s dear to their heart. That‘s why, when at sauna, besides the main procedures, one can do many things and broaden one‘s horizons.

Tie whisks, prepare firewoods, maybe cook something together, taste some tea, locally brewed beer, special local wine, learn handicraft, make hats from wool, create floral compositions, organise trivia, play chess, table games, listen to some music, dance… these are only some of the ideas that came to mind, available to be pursued in sauna and near it.

It‘s time to try something new or come back to your old hobbies.

Taigi mielai pasidalinsime savo gebėjimais pirtyje, pasirūpinsime, kad Jums būtų jauku, miela. Jei tik pageidausite, suteiksime žinių, apkabinsime ne tik dėmesiu, bet ir rankomis kartu su nuoširdžiais ir gražiais palinkėjimais. Tebūnie taip!

Ignas

Pirties bičiulis

Vienas iš šios idėjos autorių ir vienas jauniausių pirtininkų, prieš 12 metų pradėjusių domėtis lietuviška pirtimi ir jos kultūra.

Lina

Pirties bičiulė

Lina būtent Griškabūdyje iš naujo atrado pirtį. Jei ieškote argumentų, kodėl verta išbandyti dūminukę, klauskite Linos.

Aušra

Pirtininkė

Ji pirtyje praleidžia itin daug laiko, o tai tikra dovana tiems, kas apsilanko Aušros pirties seansuose. Burtininkė – ne kitaip.

Edvinas

Pirtininkas

Tikras bičiulis, nes Edvinas savyje talpina visas geriausias šio gražaus lietuviško žodžio savybes. Ir mielai tuo dalinasi pirtyje.

Unikali

SMOKE SAUNA

Cozy

FAMILY SAUNA

Our

RECOMMENDATIONS

Menu