Mintyse sukirbėjo vienos mylimos dainos žodžiai, kuriuos taria atlikėja Giedrė. Muzika kaip ir pirtis yra vienas iš gyvenimo stebuklų. Gal dėl paprastumo, gal dėl gilumo, tikrumo. Kelios mintys apie tai.

 

Smagu atrasti

Kaip pirtyje kaskart smagu atrasti ką nors naujo, taip ir labai džiugina naujos muzikos perlai, kurie gali sužibėti visur – nuo mylimos radijo stoties bangos iki filmų garso takelių, nuo garsų gamtoje iki kelionių ir miesto šurmulio. Visai neseniai per LRT radiją buvo galima paklausyti šaunią laidą apie paukščių balsus ir muziką. Labai rekomenduoju.
Gamtos garsus derinti su instrumentais nėra didelė naujiena. Dabar instrumentu galima vadinti ir kompiuterį, o elektroninė muzika taip pat puikiai dera su tekančio vandens garsu, su vantų šnarėjimu, garo garsu.
Taip, garsai gali vesti tiesiai į garinę, o vienas japonų menininkas turi visą įrašų seriją ta tema. Įrašai gan brangūs, bet Japonijoje tai įprasta praktika. Jei šiek tiek domitės muzika, galite žinoti, kad praktiškai visi pasaulio atlikėjai Japonijos rinkoje leisdami plokšteles prideda papildomų dainų („bonus tracks“), nes taip tarsi padidinama albumo vertė.
Menininko Kengo Tokusashi įrašus galite rasti „Spotify“ platformoje. Čia visa jų serija, o man teko garbė su kūrėju bendrauti tiesiogiai. Visada smagu iš jo išgirsti kažką naujo.

Garsai garseliai

Pirtyje vien jau natūralūs garsai gali būti vadinami tikra muzika. Ne veltui organizuojamos vadinamos „Tylos pirtys“, nes tai ir iššūkis mums, gyvenantiems plepių visuomenėje, ir savotiškas gurmė malonumas, kai ausiai ir širdžiai malonumą teikia pirties garsai.
Pastarojo meto atradimai, kurie kiek toliau nuo pirties, bet irgi labai džiugina, yra kūrėjas Gardens of God, kurį rekomendavo ne kas kitas, o LRT Opus laidų vedėja Inga. Beje, jei esate kiek griežtesnių elektroninės muzikos garsų, labai rekomenduoju Ingos laidą „Drugelio efektas“. Kiek toliau nuo pirties ramybės, bet tokios priešingybės paskanina gyvenimą.
Bonobo yra ir šimpanzių rūšis ir bene mylimiausias mano atlikėjas. Nesvarbu stilius ar laikmetis. Svarbu, kad ši muzika leidžia keliauti mintimis. Tai ypač aktualu, kai sėdime namuose. Bonobo muzika apima ir marokietišką gnava, ir džiazo improvizacijas, o vienas iš geriausių dešimtmečio albumų yra „Migration“. Rekomenduoju.
Gero klausimo, ausims ir širdžiai mielų garsų, kurie palengvins pirtie silgesį. Būkite sveiki ir iki susitikimo pirtyje.

Meniu