1. Pradžia
  2. /
  3. Garo brolija
  4. /
  5. Kūrybos kampas 360°: prasminga veikla priepirtyje

Kūrybos kampas 360°: prasminga veikla priepirtyje

Kūrybos kampas 360° yra tvaraus vartojimo idėjas skatinanti veikla. Ją įgyvendina mūsų bičiulis pirtininkas Giedrius Bučas. Kviečiame ne tik susipažinti, sužinoti daugiau, bet ir kartu pasimokyti sąmoningo vartojimo.

Kūrybos kampas 360° gyvuoja jau daugiau nei penkerius metus, o pagrindinės šios iniciatyvos idėjos yra susiję su antriniu dizainu, darniu vartojimu ir rūpinimusi ateities kartų bei visos mūsų planetos Žemės ateitimi. Pirtininkas Giedrius kartu su gražia savo šeima ne tik daug kalba apie tvarų vartojimą, bet ir patys uoliai stengiasi gyventi pagal savo deklaruojamas idėjas. Visa tai labai puikiai siejasi su pirtimi, nes būtent iš čia ir pažįstame Bučų šeimą.

Laikui bėgant Kūrybos kampo palapinė ar stendas tapo neatsiejama renginių, kuriuose susirenka sąmoninga, plačiai mąstanti auditorija, dalimi. Įvairūs seminarai, paskaitos ir pranešimai temomis, kurios skatina susimąstyti – tai svarbi švaresnės planetos siekio dalis. Edukacinė veikla, kurią Giedrius su komanda vykdo tie formalaus, tiek ir neformalaus ugdymo įstaigose, pamažu leidžia ugdyti tą naująją kartą, kuriai tokie elementarūs klausimai, kaip atliekų rūšiavimas, antrinių žaliavų panaudojimas, tvarus vartojimas nekelia jokių problemų.

Kūrybos kampas 360° ir pirtis

Yra tekę garbės nemažai laiko su Giedriumi praleisti pirtyje, o šis bičiulis skleidžia ramybę ir iš jo galima pasimokyti ne tik tvaraus vartojimo, bet ir “tvaraus bendravimo” ta prasme, kad pokalbiai su Giedriumi yra prasmingi, o jo vedamos pirties procedūros – labai jaukios ir ramios. Visada galima iš jo pasimokyti mažiau vartoti arba tiesiog stebėti ir žavėtis, kaip natūraliai jam tai gaunasi. Jau vien stebėdamas, kad ir ne iš karto susimąstai, kad tai tikrai geros idėjos, kad viskas daugiau nei poza ir, jei įsivaizduojame kad esame draugiški aplinkai, tai daugeliu atvejų galimi būti dar draugiškesni.

Tiek Giedrius, tiek jo žmona Asta veda pirties seansus ir juos galite pasikviesti į savo pirtį tam, kad pajustumėte malonios, jaukios ir prasmingos pirties garą. Labai rekomenduojame. Gėda prisipažinti, bet dar nepavyko šių bičiulių pakviesti į Dūminukę. Būtinai tai reikia padaryti.

Tvarus vartojimas “veža”

Tikra tiesa, kad pirmiausiai dera pradėti nuo savęs. Įvairiose televizijos laidose ar internetuose galima rasti reportažų apie tai, jog Bučai savo naujuosius namus įsirengė panaudodami nemažai antrinių žaliavų. Viskas atrodo labai stilingai, o interjere panaudotos net ir pačios netikėčiausios detalės leidžia žavėtis neribota žmonių išmone.

Susitikęs Giedrių ar Astą dažnai nusistebiu ir net kartais pasakau, kad jie labai stilingai atrodo. Rūbai iš antrinių žaliavų tikrai gali būti žavūs, o taip pat galima rasti įvairių vietinių auksarankių, kurie kuria nuostabius dalykus, bei puoštis tais kūriniais. Taip, rūbai lieka rūbais, o šiedu žmonės turbūt labiausiai spinduliuoja iš savęs. To turbūt neįsigysi, bet ugdyti gerąsias savybes ir naikinti blogąsias galime visi. Taip? Tikiuosi šie žodžiai pasieks ne tik Jus, bet pirmiausiai patį mane.

Patogiausia daugiau informacijos apie Kūrybos kampo 360° veiklas sužinoti jų socialinio tinklo FB paskyroje.

Internete galima rasti ir trumpą jų veiklos pristatymą.

Meniu