Gera pirtis ir alus iš pirmo žvilgsnio sunkiai suderinami dalykai. Bet žvilgsnių gali būti daugiau, o ir alus alui nėra lygus. Daliamės keliais savo atradimais ir mintimis.

 

Alus gerti sveika

Šis teiginys ne kieno kito, o mūsų kraštiečio ir lietuvių kalbos patriarcho Jono Jablonskio. Jei esame įpratę pirtį sieti su išgertuvėmis, tuomet tikrai nei sveikatos, nei gėrimo degustacijos ar mėgavimosi pirtlele būti nelabai gali,

Pirtyje susirenka patys įvairiausi žmonės, o būtent čia teko garbė pažinti vieną vyriškį iš Biržų krašto. Biržai ir alus turbūt neatsiejami ne tik mūsuose, bet ir visame pasaulyje. Tikra tiesa, kad dar ir dabar jie išlaiko alaus virimo tradicijas ir, kai paragavome tikro žaldoko alaus, rodos susvyravo tam tikri gyvenimo principai. Tas suvokimas, kad alus yra ypatingas gėrimas, o ne tas alaus tipo produktas iš reklamos, kur dabar jis dar meistriškai apsimeta nealkoholiniu, užminė mintį, kad pirtis ir alus irgi gali derėti tarpusavyje.

Alkoholio gėrimo kultūra yra išties diskutuotina sąvoka, nes daug kas turės įrodymų, jog tokia “kultūra” tiesiog negali egzistuoti. Bet čia ne apie tai. Atgimstanti mažų vietinių alaus daryklų rinka, vis labiau vertinami tie alūs, kurie pasižymi ypatingesniu skoniu nei tas, kur prekybos centras dažnai įsiūlo su akcija bei domėjimasis šio gėrimo sudedamosiomis dalimis, savybėmis ir gaminimo procesu išties rodo, kad visuomenė sąmoningėja. Nepulsime aiškintis, kur tai veda, bet galime patvirtinti, kad alkoholiui kelio į pirtį nėra. Bet stiklinė po procedūrų  – tai nėra siekis ar rekomendacija, bet toks pasirinkimas tikrai yra.

 

Estiški linkėjimai

Sekame informaciją apie dūmines pirtis, pirčių kultūrą ir šis domėjimasis atvedė prie jau nekartą minėtų dūminukės mylėtojų Taline. Labai smagiai susidėliojo viskas, kai supratome, jog Lietuvoje mūsų ragautas alus, pagamintas iš natūralių beržų, yra susijęs su minėtaisiais pirties bičiuliais iš Talino. Susijęs ta prasme, jog jų turima pirtis ant ratų, pagaminta iš seno sunkvežimio, sulaukia nemažai aplinkinių dėmesio, o šios garinės svečius pirtininkai mielai vaišina “Tanker” daryklos alumi. “Sauna session” yra tas alutis,kuris išties turi daug užuominų į pirtį. Skonis švelnus ir lengvas, o gaivus berželių aromatas tiesiog nuskraidina ten, kur vantos. Žinoma, kad nealkoholinis, bet yra abi versijos. Tai puikus pavyzdys, kai skanus ir natūralus produktas ir be laipsnių gali užburti ir maloniai nuteikti.

Daugiau apie darykla TANKER.

Laikas nuo laiko šios alaus daryklos alaus turi įvairūs barai, nes tai išties puikus svečias.

Meniu