1. Pradžia
  2. /
  3. Ką aplankyti
  4. /
  5. Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčia

Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčia

Vienintelė tokia Baltijos šalyse aštuoniakampė medinė Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčia turbūt yra viena tų vietų, kur galima įsitikinti nuostabiomis žmogaus galimybėmis. Turime omenyje architektūros sprendimus bei jų įgyvendinimą, meno kūrinius, interjero puošybą. Visa tai suteikia šiems maldos namams ypatingo žavesio.

Į kultūros paveldo sąrašus įtraukta bažnyčia stovi pačiame miestelio centre ir be abejonės suburia tikinčiųjų bendruomenę maldai, veikloms, kultūros plėtrai.

Daugiausiai tikinčiųjų ir smalsuolių sutraukiantys įvykiai:

  • Šv. Onos atlaidai – Oninės liepos pabaigoje.
  • Muzikos festivalio “Beatričės vasaros” renginiai.
  • Pamaldos per diždiąsias metų šventes.

Norėtųsi, kad kiekvienas, apsilankantis Griškabūdyje, rastų laiko užsukti į šią bažnyčią, pabendrautų su kunigu ir sužinotų kiek daugiau ne tik istorinių faktų, bet ir apie tai, kuo ir kaip dabar gyvena parapijiečiai. Norisi, kad tai nebūtų tik statinys miestelio centre, o tikras bendruomenės centras. smagu matyti, kad ši idėja pamažu plėtojama.

Taip susiklostė, kad griškabūdiečiai turėjo vis naują kleboną, o šios kaitos metu visi galėjo įsitikinti, kokia yra svarbi asmenybės galia ir kaip net ir šių dienų visuomenėje kunigas daro įtaką bendruomenės procesams. Nuo visiškai buitinių klausimų, susijusių su aplinkos tvarkymu, iki religinių temų ar net bendruomenės narių dvasinės būsenos.

Miestelio šventė Oninės

Įdomu pastebėti tai, kad Griškabūdyje nuo seno švenčiami šv. Onos atlaidai pamažu tapo pačiu svarbiausiu renginiu ne tik miestelio gyventojams, bet ir visų aplinkinių kaimų žmonėms. Tai savotiškas vienos dienos festivalis, kur sakralumą keičia trankus šurmulys, kur susitinka ilgai nesimatę ir po visą pasaulį išsibarstę kraštiečiai, liejasi alus ir kvepia šašlyko dūmu.

Pildoma.

 

Meniu