1. Pradžia
  2. /
  3. Ką aplankyti
  4. /
  5. Bulvės muziejus Kudirkos Naumiestyje

Bulvės muziejus Kudirkos Naumiestyje

Bulvės muziejus Kudirkos Naumiestyje, Šakių rajone – tai įgyvendinta sena vieno agronomo svajonė, kuri atspindi mūsų visų meilę šiai gumbavaisei daržovei. Jonas Valaitis bene tris dešimtmečius dirbo bulvininkystės srityje, o toks muzijeus buvo jo svejonė, kuri išsipildė 2019 metais.

Bulvės muziejus  gali būti smagi pramoga visai šeimai, keliaujantiems po Lietuvą ir ieškantiems unikalių vietų ir įdomių žmonių, turinčių daug ką papasakoti apie savo ilgametes patirtis. J. Valaitis bulves mielai vadina antrąja duona, tad ne veltui savo krašte norėjo pastatyti joms paminklą.

Muziejus įkurtas kiek neįprastoje vietoje – nuotekų siurblinėje, kurią agronomas įsigijo, suremontavo ir joje įrengė ekspoziciją.  Muziejus turi net tris aukštus, kurie skirti atskiroms ekspozicijoms.

Čia galima daug sužinoti apie bulvininkystę – nuo jos atsiradimo Europoje XVI a.  iki dabartinių šios ūkio sekcijos selekcijos pasiekimų, nuo sėjamosios iki sandėliavimo.

Daug dėmesio sulaukia seni bulvių auginimui ir kasimui naudoti įrankiai ir padargai. Įdomu apžiūrėti originalią čia sukabintų apie 300 pasagų kolekciją. Visos jos rastos kasant bulves.

Daugiau informacijos apie muziejų ir jo atidarymą rasite čia.

Mes pateiksime daugiau informacijos apie šią šaunią idėją. Likite prisijungę. O, jei keliausite Šakių rajone, užsukite į pirtį!

P.s. linkėjimai visiems bulvinių patiekalų mėgėjams.

KONTAKTAI:

  • Bažnyčios g. 34, Kudirkos Naumiestis
  • +370 687 47791
  • valjona@gmail.com
Meniu