1. Pradžia
  2. /
  3. Garo brolija
  4. /
  5. Dūminė pirtis – smagus rūpestis

Dūminė pirtis – smagus rūpestis

Dūminė pirtis išties gali būti pavadinta klasikine. Tačiau geriausia neklijuoti jokių etikečių, o patiems patirti Dūminukės malonumus.

 

Kai laikas atsipūsti

Ypatingą 2021-ųjų žiemą, kai lauke spaudė šaltukas, dūminė pirtis tarsi snaudė, o sodyba buvo pasipuošusi baltu apdaru, į svečius trumpam užsuko Šakių rajono laikraščio “Valsčius” reporteriai. Jie internete rado informacijos apie mūsų pirteles ir nusprendę pasidomėti giliau. Būtinai jų lauksime pirtelėje po karantino, o šį kartą buvo daugiau kalbų nei šilto garo. Miela viešnagė, apie kurią mintis reporterė Vitalija išdėstė savo rašinyje.

Ačiū už pozityvumą. Alternatyviu poilsiu pirties galima vadinti drąsiai, tačiau dar dažnai tenka patikslinti, kad mūsiškės pirtys yra be alkoholio ir lėbavimų. Tai vieta atgauti jėgas, pasismti ramybės, pabūti su bendraminčiais ar tiesiog – su savimi pačiu. Laikas sau, kurio dabar lyg ir turime į valias, pirtyje yra dar gilesnis, dar ypatingesnis, o dūminėje pirtyje, kur susijungia visos stichijos, išties galima pabūti akis į akį su gamtos didybe.

Dūminė pirtis – pamiršta sena

Mūsų kraštas ypatingas tuo, kad saulės šilumos atseikėjama išties “suvalkietiškai”. Skūpumas naiptol nėra yda, o būdų sušilti ir pabūti šviesoje galima prasimanyti patiems. Pirtis tokiu atveju yra tikras išsigelbėjimas. Nors iš pirmo žvilgsnio ji tamsi ar gal net niūri, tačiau garinėje pasijunti tarsi grįžęs į pradžių pradžią. Taip gera, taip malonu.

Dar didelė prabanga pirtyje yra šviesūs žmonės. Tikėtina, kad daug kaukių lieka priepirtyje, tačiau šviesą derėtų skleisti kasdien. Pirtis nuostabi tuo, kad tai primena. Reikia tik mokėti išgirsti.

Pirtis primena daug ką: čia minėtasis gamtos šauksmas, čia protėvių papročiai, bet kartu ir šis tas naujo. Pirmo garo ritualas, kurį mes kuriame šiuolaikinėje pirtyje yra puikus pavyzdys, kaip gali sugyventi sena ir nauja. Karts nuo karto taip smagu prisiminti senovę, pradus – taip smagu grįžti į dūminę pirtį.

Šį kartą raidės ir sakiniai lydimi ilgesio, bet po karantino – mielai prašome į svečius! Gero garo kaina – nuo 150 Eur (galima nakvynė).

Meniu