Dūminė pirtis yra puikus turiningo savaitgalio su šeima ar draugais akcentas. Pekliui į pirtį galima nuveikti smagių dalykų, tad keli patarimai ir rekomendacijos Jums.
Išbandytas maršrutas
Nors svečių dūminėje pirtyje sulaukiame iš visų Lietuvos regionų ar net skirtingų žemynų, tačiau šį kartą pasidalinsime keliomis idėjomis, kaip turiningai susiplanuoti savaitgalį, jie gyvenate Kaune ar į Griškabūdį (kur ir kvepia skaniu dūmeliu) vyksite iš Kauno į Zanavykų kraštą vedančiu Šakių plentu.
Be abejonės šioje atkarpoje galima rasti tiek sustojimų taškų, kad iki pirties keliausite kelias dienas, bet idėja ta, kad verta aplankyti kelias smagias vietas ir taip savaitgalį ar laisvadienius praturtinti ne tik smagiais pirties potyriais, bet ir laiku gamtoje.
Vienas svarbus momentas – visada akcentuojame, kad į Griškabūdį galima atvykti kur kas trumpesniu keliu, tačiau tas, kuris taip vilioja tik užkilus į įkalnę visai čia pat už Zapyškio (vykstantiems nuo Kauno) yra gan duobėtas -vyruotas kelias, mūsuose dar vadinamas žvyrkelis. Todėl rekomenduojame tik žvilgsniu palydėti tą posūkį į mišką ir keliauti pas mus pro Šakius.
Tai kokios tos rekomendacijos?
Pirma stotelė, kurią rekomenduotume, yra prie pat Kačerginės esantis miškas, o tiksliau – Pyplių piliakalnio apylinkės. Nuostabi vieta pasivaikščiojimams su nedidelėmis įkalnėmis, o finalinis akcentas gali būti būtent užsiropštimas ant Pyplių piliakalnio, nuo kurio atsiveria įstabus vaizdas į Nemuną.
Šiltuoju metų laiku galima stabtelėti prie pat Kačerginės ir nupėdinti iki šaltinio. Skanus tyras vandenėlis, galite net į pirtį jo atsivežti. Tam žinoma reikės taros, bet žmonės net specialiai važiuoja to vandens. Tikra gamtos dovana.
Tai, jei pasivaikščiojote, tuomet galite ramiai keliauti link mūsų. Zapyškyje galima susiorganizuoti kavos ar ko užkąsti. Be to visai smagu pavaikščioti aplink žymiąją Zapyškio bažnytėlę. Ne visi žino ir žemsiurbę, kuri tapo galerija-oranžerija-koncertų vieta. Ir visai netoli bažnytėlės, tad, jei jau sustojote Zapyškyje, nepatingėkite užsukti.
Minėtoms galvos prapūtimo procedūroms sugaišite gal kokias 2-3 valandas. Todėl dabar jau galite ramiai vykti į pirtį. Vėluoti čia nevalia, o ir nuovargis ar pilnas skrandis džiugesio daug nepridės, tad pasimatome garinėje.
Kokių dar yra įdomybių?
Gan paradoksalu, nes patarimai, ką aplankyti yra susiję su maršruto Kaunas-Šakiai (Griškabūdis) pradžia ir beveik pabaiga. Be abejonės visada galima sustoti pasivaikščioti po mišką, šiek tiek nusukti į šoną ir aplankyti Jadagonis, vadinamąjį Lekėčių dvarą. Bet norime priminti, kad pagrindinis kelionės akcentas yra dūminė pirtis. Todėl, jie jau esate lankęsi anksčiau minėtose vietose ar nesinori kabarotis į piliakalnius, tuomet turime dar kelis pasiūlymus.
Centrinė šios idėjos ašis – Lukšių miestelis, o konkrečiau – Zyplių dvaras. Ten ir apie dvarą įdomu šį tą sužinoti, apžiūrėti viską. Ir Zanavykų krašto muziejus mielai kviečia. Dar – restoranėlis ar net viešbutis nakvynei. Verta apsilankyti visais metų laikais, nes dvaras spinduliuoja ypatingą aurą. Didelis ačiū už tai buvusiam Lukšių seniūnui menininkui ir pirties mylėtojui Vidui Cikanai.
Gražus ir Lukšių miestelio centras, o apie Varlių muziejų minėjome savo tinklaraščio įraše. Irgi gali būti smagi pramoga. Galima užsukti ir į Šakius, pasigrožėti karilionu ir… ir turbūt viskas. Gal ir ne viskas, bet ne po miestus trankytis čia susirinkome. rekomendacijos baigtos – metas pirčiai.
Griškabūdis taip pat nepasižymi itin atraktyviais turizmo taškais. tikrai įstabi medinė bažnyčia ir mūsų taip pat tinklaraštyje aprašytas „muziejus”. Tai tiek nors ir paprastų, bet tikrai žavių rekomendacijų, ką galima aplankyti iš Kauno keliaujant į Zanavykų kraštą – į dūminę pirtį, kurioje sušilsite, maloniai pabendrausite ir atgaivinsite ne tik kūną, bet ir sielą. Kas gali būti geriau? Iki malonaus!