Upė-gatvė Plokščiuose – Vaiguvos upelis, prie kurio smagu pasivaikščioti.

Plokščiai yra įsikūrę vaizdingoje Šakių rajono vietoje visai prie pat upių tėvu tituluojamo Nemuno, Tačiau labai dažnai šiame Zanavykijos miestelyje pasirodo smalsuolių, kurie atvyksta apžiūrėti mažo mažulyčio upelio, kuris ypatingas tuo, jog yra ir upelis, ir… gatvė.

Mes čia apsilankėme tik 2021-ųjų vasarą ir tą šiltą vakarą išties džiugino ypatinga ramuma. Gražiai sutvarkyta infrastruktūra – šalia upelio įrengtas takelis, informaciniai stendai puikiai dera prie šio ypatingo kraštovaizdžio. Takelis veda tiesiog iki čia gyvenančių vietinių sodybų, bet norintys turėti ilgesnį pasivaikščiojimą gali patraukti link piliakalnio. Čia nieko labai ypatingo, bet ramiam pasivaikščiojimui visai tinkanti vieta. Nuorodų gal galėtų būti ir daugiau, bet turbūt jų pakanka, nes visą taką nukulniavome gan sklandžiai.

Yra ir ilgesnė versija, tad visam miestelio apžiūrėjimui tikrai galima skirti kokias valandą ar dvi. Gražioje vietoje ant kalniuko stovi bažnytėlė, o ir mielos (kiek kapinės gali būti mielos) kapinaitės irgi netoliese, kur yra gan įdomių kryžių. Taip pat visai netoliese Šventaduobė.

Kviečiame į Plokščius, kurie ne visai atitinka savo pavadinimą. Gražaus laiko Zanavykų krašte ir lauksime pirtyje.

Už nuotraukas specialus ačiū Linai.

 

Meniu